ubrania wojskowe allegro

tokio-hotelowcy-bill *Tokio-Hotel

Temat: Sprzet wojskowy, ubrania, wyposażenie etc -
http://www.allegro.pl/sklep/6334275_sklepwojskowy

z tego co wiem raczej jest to sprawdzony sklep

właściciel wpadł na prosty patent

kupuje na wyprzedażach Agencji Mienia Wojskowego sprzęt a potem sprzedaje to na allegro.

Zatem jesli nie zdążycie na wyprzedaż AMW na której wszystko mozna kupic dosłownie za pare złotych polecam ten sklep.

Sporo gadżetów przydatnych w podrózy mozna kupić za niewielkie pieniądze.
Źródło: travelbit.pl/forum/viewtopic.php?t=19857Temat: Zabezpiecz sie przed deszczem i chłodem.
" />Ja używam ''UBRANIE OCHRONNE 128/MON'' czyli wodoodporne spodnie, kurtka oraz do tego polar. Do tego buty letnie ''128/MON''

Jest to odzież Wojska Polskiego można kupić na allegro. Ciuchy pierwsza klasa jak na razie mnie nie zawiodły.
Źródło: sum.pawluk.net.pl/forum/viewtopic.php?t=639


Temat: Rekonstrukcja SPECNAZU "Alfa Warszawa"
Tak jakoś wyszło że wraz z funflami jako "Aльфa Bapшaвa" rekonstruujemy współczesne jednostki specjalne Rosji.

Staramy się używać (w miarę możliwości) oryginalnego Rosyjskiego wyposażenia, co dzięki naszym przyjaciołom ze wschodu wcale dobrze się udaje. Należy jednak włożyć między bajki określenie że "Ruski" sprzęt można kupić na bazarze czy innym stadionie bez problemów i za małe pieniądze. Rosjanie w Polsce nie stacjonują już od 15 lat, a współczesny sprzęt oddziałów specjalnych Federacji Rosyjskiej nie trafia jako demobil do obiegu cywilnego (kraj w stanie wojny)
Obecnie rosyjski sprzęt i wyposażenie jest zdobyć ciężko i (niestety) drogo.

Broń:
Specsłużby Federacji Rosyjskiej używają całej gamy broni produkowanej u nich w kraju. Pojawiają się nowe wzory broni o której mało w tej chwili wiem. Dominuje oczywiście rodzina AK, ale (co nie każdemu wiadomo) używa się tez broni zachodniej.
W tej chwili wraz z zawirowaniami na rynku airsoftowym dotyczącymi różnych wersji AK i SWD, czekamy i obserwujemy.
Wszyscy posiadamy różnej odmiany AK. (Gawon produkuje sobie Vintoreza)

Ubiór:
W rosyjskich oddziałach specjalnych panuje dość duża swoboda w wyborze nie tylko broni, ale też ubioru. Choć dominują sorty mundurowe, ale jest wiele odmian samego kamuflażu, oraz krojów munduru, często "donasza" się maskalaty starych wzorów. Bardzo często używa się ubrań sportowych i obuwia cywilnego (trampki, adidasy) nawet na akcjach bojowych.
Co do kamuflaży: często stosuje się kamuflaże tylko nieznacznie różniące się kolorem i wzorem od tych używanych przez wojska państw mogących być potencjalnym wrogiem (oddział SPECNAZU na akcji może być na pierwszy rzut oka wzięty za "swój" przez wroga), mamy więc rosyjski: DPM, woodland, marpat, chiński "tigger", itd. itp.
Sytuacja ta w pewnym sensie ułatwia rekonstrukcję .

Używamy maskalatu "Partyzant" w kamo "dębowym"
Pod niego "tielniaszka" WDW noszona w widoczny sposób
Obuwie dowolne (niektórzy mają letnie buty Specnazu- bardzo lekkie, wygodne i niezbyt trwałe lub zimowe- super duper sprawa )

Oporządzenie:
W Rosji jest trzech głównych producentów oporządzenia dla wojska (wympel, splaw, specnosnacinije) dostarczają one wojsku i milicji wiele typów i rodzajów wyposażenia (które czasami bywa wierną kopią rozwiązań stosowanych w innych krajach).
Wympel- kiepski masowy towar, fajnie pomyślane ale uszyte z marnych i szeleszczących materiałów (są głównym dostawca dla Armii Rosyjskiej)
Splaw- super materiały (właściwie niesniszczalne) duża różnorodność kamuflarzy, ale czasami maja wpadki z ergonomią (obcierają) dostarczają wszystkim i wszędzie (nawet Czeczeni jak zdobyli na chwile niepodległość to kupowali ich szpej)
Specnasnascienije- główny dostawca dla Specnazu i pobocznych. Super wykonanie, świetna ergonomia, wysoka trwałość (ale gorsza niż Wympela)mało typów, mało rodzajów kamuflażu
Oddziały specjalne używają raczej wyposaża specnosnascienije, choć tak jak powiedziałem jest duża dowolność w doborze sprzętu.

Używamy:
-kamizelki Pionier23 (splaw) kamo "lies"
-plecaki WDW (specnosnacnienije) oliwkowe
-plecaki Janysport
-ładownice na granaty (wympel) kamo "lies"
-paski rosyjskie i inne z ładownicami i innym szpejem rosyjskim i zagranicznym (na przytyki że coś nie jest rosyjskie. można odpowiedzieć: "trofiejne", lub: "indywidualizacja" - i nie powinno być więcej pytań

Hełmy:
Specnaz używa obecnie hełmów "Kometa" - mamy problem z ich zdobyciem ale prace są w toku. Możliwy jest ich zakup ale za astronomiczna kase. Myślę że do wakacji będą w grupie przynajmniej 2 sztuki.

Optoelektronika:
Właśnie na ukończeniu jest proces zdobywania oryginalnych kolimatorów do broni z bocznym montażem optyki. Okazało się że kolimatorów w przeszłości używano sporadycznie i nie ma ich zupełnie na rynku demobilu. Musiałem dotrzec do samego pieca i zostałem zmuszony zanabyć najnowsze modele. (wielkim plusem "ruskiej" optyki jest niezwykła wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe)

Zakup lunet i noktowizorów bocznego montażu, jeszcze przez jakiś czas nie będzie w Polsce stanowił dużego problemu (choć już teraz nie jest to łatwe no i ceny znacznie wzrosły od tych sprzed lat)

Szyny do montażu optyki, przykręcane do lewej strony body, można bez trudu kupić na allegro, ale należy pamiętać że nie sa to oryginały, tylko kopie wyfrezowane ze stali.
Źródło: warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=1408


Powered by WordPress, © tokio-hotelowcy-bill *Tokio-Hotel