Bielsko Biuro paszportowe

tokio-hotelowcy-bill *Tokio-Hotel

Temat: Znowu o nowych paszportach
Nie wszędzie w województwie wydadzą nam paszport nowej generacji

Wczoraj weszła w życie nowa ustawa, na mocy której możemy starać się o paszport biometryczny. Jest to tak droga operacja, że tylko siedem delegatur paszportowych w województwie będzie je wydawać, a w 17 punktach można jedynie składać wnioski.

Nowe paszporty będą miały na dokumencie dane biometryczne: wizerunek twarzy, zapis linii papilarnych palców, zapis tęczówki oka. To zabezpieczenie ma na celu eliminację fałszerstw. Jest jednak bardzo drogie. Wszystkie punkty przyjmujące wnioski i punkty wydające dokumenty muszą zostać wyposażone w nowy sprzęt informatyczny z odpowiednim oprogramowaniem.

- Ze względu na ograniczone fundusze przeznaczone na wprowadzanie biometrii, skarb państwa nie ma pieniędzy na wyposażenie punktów paszportowych, które wydawały rocznie najwyżej kilkaset dokumentów - tłumaczy Tomasz Skłodowski, rzecznik MSWiA. - Dlatego wojewodowie musieli wybrać optymalne rozmieszczenie punktów paszportowych tak, aby zapewnić wszystkim obywatelom możliwość uzyskania paszportu w ustawowym terminie.

Jak informuje biuro prasowe wojewody śląskiego, punkty paszportowe (przyjmujące jedynie wnioski o wydanie paszportu) czynne będą w: Będzinie, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Jastrzębiu Zdroju, Jaworznie, Lublińcu, Pszczynie, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Tychach, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu, Zawierciu, Żorach i Żywcu. Natomiast pełny zakres obsługi paszportowej, czyli składanie wniosków i odbieranie gotowych paszportów będzie możliwe w 7 delegaturach paszportowych: w Wydziale Spraw Obywatelskich i Migracji Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, w Katowicach przy ul. Żwirki i Wigury oraz w Bielsku-Białej, Częstochowie, Bytomiu, Gliwicach i Rybniku.

Każdy mieszkaniec województwa będzie mógł złożyć wniosek paszportowy w dowolnej delegaturze lub dowolnym punkcie, jednak odbiór paszportu będzie możliwy tylko w jednej z siedmiu delegatur paszportowych, właściwej dla danego zasięgu terytorialnego. O tym, gdzie będziemy mogli to zrobić, poinformują nas w punkcie składania wniosku.

Wszystkie wydane do tej pory paszporty, zarówno konwencjonalne, jak i z nowymi fotografiami o wymiarach 3,5 na 4,5 cm na jednolitym jasnym tle (twarz musi zajmować 70-80 proc. powierzchni zdjęcia), zachowują ważność do tego terminu, który jest w nich zawarty.

Beata Sypuła - Dziennik Zachodni

źródło
Źródło: forum.chorzow.slask.pl/viewtopic.php?t=1231Temat: WCF 25-26.IV.09 Bielsko Biała
Serdecznie zapraszamy na
XI i XII MIĘDZYNARODOWĘ WYSTAWĘ KOTÓW RASOWYCH,
która odbędzie się
25-26.04.2009 r. /dwa certyfikaty/
Hala Widowiskowo-Sportowa
"WIDOK CENTRUM" , Bielsko-BiałaZAPROSZENI SĘDZIOWIE:


Mrs. Vija Klucniece Łotwa WCF AB Judge

Mrs. Erika Laszlo Węgry WCF AB Judge

Mrs. Brigitte Pepermans Belgia WCF AB Judge


Osoby chętne do pracy w charakterze stewardów proszone są o nadsyłanie podań zawierających informację o znajomości języków obcych na adres Organizatora Wystawy.


ZGŁOSZENIA I OPŁATY ZA WYSTAWĘ PRZYJMOWANE BĘDĄ
W TERMINIE DO DNIA 10.04.2009 r.


Wpłaty prosimy przesłać na konto:
PKO BP 60 1020 5561 0000 3902 0002 7078
Stowarzyszenie Koty Rasowe
ul. Boya Żeleńskiego 4
00-621 Warszawa

Do potwierdzonego przez macierzysty klub zgłoszenia prosimy dołączyć kopię dowodu wpłaty i przesłać na adres SKR e-mail: biuro@skr.org.pl lub faxem + 48 22 825 31 47.

Dodatkowych informacji udziela:
p. Anna Surowiecka +48 603 653 808
p. Helena Czajkowska +48 501 330 323 (j.angielski, niemiecki).

PROGRAM WYSTAWY PROGRAM WYSTAWY: SOBOTA NIEDZIELA
Kontrola weterynaryjna
i przyjmowanie kotów 8.00 - 10.00 9.00 - 10.00
Korekta zgłoszeń 10.00 - 10.30 10.00 - 10.30
Ocena kotów 11.00 - 15.00 11.00 - 15.00
BEST IN SHOW 16.00 16.00
Zakończenie wystawy ok. 18.00 ok. 18.00

OPŁATY ZA WYSTAWĘ: (WYSTAWCY KRAJOWI ORAZ ZAGRANICZNI)

KLASY WYSTAWOWE: 1 DZIEŃ 2 DNI
Od CAC do HP, Reklama: 130PLN 150PLN
cała młodzież, mioty, kocięta: 120PLN 140PLN
kastraty oraz koty domowe: 60PLN 80PLN
klasa 18 - określenie koloru 1 kota: 40PLN
Ogłoszenie i reklama w katalogu:
A5 czarno-białe (1 strona):
A6 czarno-białe (1/2 strony):
30PLN
60PLN

WARUNKI WETERYNARYJNE:
Koty uczestniczące w Wystawie muszą być zdrowe, czyste, wolne od chorób zakaźnych i pasożytniczych. Muszą posiadać zaświadczenie o stanie zdrowia wydane przez lekarza weterynarii nie wcześniej niż 3 dni przed wystawą. Przy kontroli weterynaryjnej obowiązuje okazanie książeczki szczepień lub paszportu kota. Obowiązkowe są szczepienia przeciwko rhinotraheitis (zap. gardła i krtani), calicivirus (katar koci), panleucopenia (zapalenie jelit) wykonane nie później niż miesiąc przed wystawą.
Zalecane są szczepienia przeciwko wściekliźnie dla kotów, które ukończyły 6 m-c życia.
Wystawiane koty muszą mieć przycięte pazurki. Koty chore wycofane będą z Wystawy bez zwrotu wpłaconych pieniędzy. Wysłanie opłaconego i podpisanego zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją powyższych warunków weterynaryjnych oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

UWAGA:

Członkowie innych Klubów zobowiązani są poświadczyć zgłoszenie pieczątką i podpisem osoby upoważnionej i przesłać zgłoszenie na adres Organizatora Wystawy e-mailem za pośrednictwem biura swojego Klubu.
Koty uczestniczące w Wystawie muszą przebywać w udekorowanych klatkach do czasu jej zakończenia. Opuszczenie Wystawy przed jej zakończeniem upoważnia Organizatora do zatrzymania karty oceny i dyplomu kota.
ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO NIE PRZYJĘCIA ZGŁOSZENIA KOTA NA WYSTAWĘ BEZ PODANIA PRZYCZYNY.


INFORMACJA O HOTELU W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
www.skr.org.pl
Źródło: rasowe.fora.pl/a/a,561.html


Temat: Zagłębie walczące


Czy śląskie powinno połączyć się z opolskim?
Przemysław Jedlecki
2008-08-25

Michał Buchta, politolog z Żor i działacz RAŚ, założył stronę gornoslaskie.pl, na której przekonuje, że województwo śląskie powinno połączyć się z opolskim w jedno - górnośląskie. Politycy są sceptycznie nastawieni do pomysłu. - Jeśli zaczniemy dyskusję o województwie górnośląskim, otworzymy puszkę Pandory - mówi Marek Wójcik, poseł PO.
- Skoro jest województwo dolnośląskie, to logika nakazuje, żeby było też górnośląskie. W końcu Opole to stolica Górnego Śląska - mówi Buchta i dodaje, że województwo opolskie nie sprawdziło się, ponieważ województwa śląskie i dolnośląskie radzą sobie o wiele lepiej w niemal wszystkich dziedzinach. W dodatku opolskie straciło ostatnio szansę na fabrykę Mercedesa.

Buchta twierdzi, że Górny Śląsk w jednym województwie będzie miał wiele zalet. - Po pierwsze, o wiele łatwiej będzie je promować, a po drugie, duży może więcej, więc województwo górnośląskie mogłoby liczyć na większe unijne dotacje - mówi Buchta.

Jego zdaniem takie województwo byłoby tańsze, ponieważ przy okazji łączenia urzędów wojewódzkich można by zmniejszyć armię urzędników. - Minusem może być to, że mieszkańcy aglomeracji katowickiej mieliby dalej do stolicy województwa. Ale z drugiej strony co przeciętny obywatel ma do załatwienia u wojewody? Najczęściej paszport, o ile nie ma gdzieś bliżej biura paszportowego - dodaje Buchta.

Uważa też, że zmiana nazwy i granic województwa będzie prosta. - Wystarczy zmienić ustawę o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa, wojewoda mógłby urzędować w Opolu, a sejmik nadal byłby w Katowicach. Z kolei część małopolską województwa śląskiego można by przyłączyć do małopolskiego - wyjaśnia Buchta, który ma nadzieję, że uda mu się przekonać do swojej wizji polityków i mieszkańców obydwu województw.

Z tym jednak może być problem. Parlamentarzyści są bowiem wyjątkowo sceptycznie nastawieni do pomysłu. Leszek Korzeniowski, poseł i szef PO w województwie opolskim, uważa, że opolskie się sprawdziło.

- Jest małe, a przez to dobrze zorganizowane. Mamy też mniejszość niemiecką, która w dużym województwie mogłaby się rozmyć. No i nie każde województwo musi mieć silny przemysł - wylicza poseł. - Zresztą do 2013 roku nie ma mowy o żadnych zmianach. Opolskie tak jak inne województwa ma swój program inwestycji unijnych i trzeba go zakończyć. Co będzie później? Może wyklaruje się jakiś nowy pomysł na ten region - mówi Korzeniowski.

Jego klubowy kolega z Katowic, poseł Marek Wójcik, też nie myśli o zmianach. Tłumaczy, że podział kraju na województwa nie może się zmieniać co parę lat. - Jeśli zaczniemy dyskusję o województwie górnośląskim, otworzymy puszkę Pandory. Wtedy od razu pojawią się głosy dotyczące wyjścia z takiego tworu Częstochowy i Bielska-Białej - obawia się Wójcik.

Śląskie z opolskim? Opinie: Kazimierz Kutz | Józef Krzyk | Krzysztof Nowak


Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
http://miasta.gazeta.pl/k..._opolskim_.htmlWtedy od razu pojawią się głosy dotyczące wyjścia z takiego tworu Częstochowy i Bielska-Białej - obawia się Wójcik.

nawet polityce widzą że to niebezpieczny pomysł, a gdzie będzie Zagłębie, z regionalno- kulurowego punktu widzenia dobrze by było się odłączyć, zaś z ekonomicznego tutaj juz może nie byc tak rewelacyjnie. Cięzka sprawa, myślę że obecnie nie jest tragicznie, szkoda tylko że nie wszyscy dostrzegaja to, że województwo śląskie składa się oprócz Śląska również innych regionów. Do tego nazwa województwa też nie jest trafiona. Ale cóż tu gadać, przecież wszyscy wiedzą o co chodzi.
Źródło: mojaczeladz.nazwa.pl/phpBB/viewtopic.php?t=638


Powered by WordPress, © tokio-hotelowcy-bill *Tokio-Hotel